Browse By

Fransa Ordusundan İlginç Adım

Fransa, askeri stratejistlerin düşünemeyeceği gelecekteki tehditleri göz önüne almak için bir “füturolog ve bilim kurgu yazarı” ekibi oluşturmak istiyor.

Fransa Savunma İnovasyon Ajansı (DIA) tarafından yayınlanan bir rapora göre, askeri stratejistlerin düşünmeyecekleri “aksaklık senaryoları önermek” için bir vizyoner ekibi “Kırmızı Takım” işe alınacak.

Fransa Stratejik Araştırmalar Vakfı direktör yardımcısı Bruno Tertrais, Kırmızı Takım’ın rolünün, popüler Netflix dizisi Black Mirror’da keşfedilenden daha fazla tehdit edici senaryo beklemek olacağını söyledi. “ABD hükümeti hayal gücünün eksikliğinin kurbanı olduğunu düşünüyorum. Fransa’nın askeri stratejisine karar verecek olan ve yine savunma politikasını düşürecek olan kesinlikle Kırmızı Takım değil. Onların görevi, Savunma İnovasyon Ajansı’nın gelecekteki teknolojiler ve bunların stratejiler üzerindeki etkileri hakkında düşünmesine yardımcı olmak. ”

Bu senaryolar, teröristlerin veya düşman devletlerin Fransa’ya karşı ileride teknolojiyi kullanabilecekleri potansiyel yolları içerecektir. Bilim kurgu yazarları grubu, tahminlerini ortaya çıkarmak için beyin fırtınası oturumlarında rol yapma ve diğer teknikleri kullanacaklar. Bu girişim, Fransa’nın bir Fransız uzay kuvveti oluşturmayı ve siber savunma ekibini modernize etmeyi ve böylece gelecekteki çatışmalarda robotların ve büyük verilerin rolünü tahmin edebilmelerini hedefleyen “Savunma İnovasyon Rehberliği Belgesi(DOID) 2019” ‘un bir parçası.

Geçmişte, ABD Savunma Bakanlığı ve CIA, gelecekteki potansiyel terör saldırılarını beyin fırtınası yapmak üzere 9/11 saldırısından sonra Hollywood senaryo yazarlarını ve yönetmenlerini işe almıştı yani bu ilk defa gördüğümüz bir yöntem olmasa da insan böyle bir durumla karşılaşınca şaşırıyor. Bakalım Fransa , Kırmızı Takım’dan nasıl faydalanacak .

Kaynak: https://www.technowize.com/french-army-will-employ-sci-fi-writers-to-predict-future-threats/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir